EHF EURO 2002 za muškarce

Peto Europsko prvenstvo za muškarce održalo se od 25. siječnja do 3. veljače 2002.

Uveden je i novi natjecateljski format pa se po prvi put natjecalo 16 umjesto prijašnjih 12 momčadi.

Finale je bilo izuzetno dramatično, ali Švedska je na kraju osvojila svoj četvrti europski naslov pobijedivši Njemačku 33:31 nakon produžetaka. Time su postali prva momčad koja je na domaćem terenu osvojila naslov.

Danska je nakon pobjede 29:22 nad Islandom osvojila broncu.

Ovaj vrhunski događaj europskog rukometa pratilo je više od 300 000 gledatelja u dvoranama, a utakmice su prenošene u preko 40 zemalja.

Rekord je srušen i po pitanju predstavnika medija. Preko 600 akreditiranih novinara pratilo je prvenstvo u Švedskoj.

Karizmatični Islanđanin Olafur Stefansson bio je najbolji strijelac turnira s 58 pogodaka, a Šveđanin Magnus Wislander dobio je nagradu za najboljeg igrača.

Desno krilo: Denis Krivoshlykov (RUS)

Cjelokupnu statistiku turnira uključujući i rezultate utakmica možete naći ovdje.