18/01/2018

Na krilima Sagosena i Bjornsena za prva dva boda Norveške

IZVJEŠTAJ SKUPINE 1: Srbija nije pružila pravi otpor raspoloženim Norvežanima

Glavna faza natjecanja skupine 1 u zagrebačkoj Areni otvorena je utakmicom Srbije, koja je kao treća momčad ušla u ovu fazu natjecanja, i Norveške, koja je u svojoj grupi u Poreču zauzela drugo mjesto iza Francuske. Norveška je bila favorit pred sam susret te je i opravdala tu titulu. Iako je srpska reprezentacija odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme te otvorila drugo pogotkom i prednošću 18:17, Norveška ubacuje u višu brzinu, Srbi rade sve više pogrešaka u napadu te naposljetku gube svaku nadu da bi sa susreta mogli otići s pobjedom. Norveška utakmicu mirno privodi kraju (27:32) i zasluženo upisuje prva dva boda u drugoj fazi natjecanja.

Utakmica je započela uz vrlo izjednačen ritam igrom gol za gol. U sedmoj minuti Bojan Beljanski ukrao je loptu u norveškom napadu i krenuo u kontru, a za srpskih 7:6 zabija Dobrivoje Marković. U desetoj minuti Norveška je odigrala svoju prvu kontru, a Magnus Jondal pogađa za 8:9. Već se u idućem napadu Norveška po prvi put odljepljuje na +2 (8:10) trećim pogotkom Sandera Sagosena koji pak u 13. minuti iz lijepe akcije zabija za 9:11. Pet minuta kasnije Srbija zgoditkom Nemanje Ilića sa sedam metara smanjuje na 11:12. U 20. minuti Norveška zabija s igračem manje i i dalje čuva svoju prednost (11:13). Tri minute kasnije u srpskom napadu Milan Jovanović gubi loptu, Norveška je u pokušaju kontre, ali Vladimir Cupara brani i ne dopušta Norvežanima da odu na +3. Četiri minute prije kraja poluvremena Srbi zabijaju dva gola zaredom i izjednačuju na 15:15, a zatim i odlaze na +1 pogotkom Jovanovića. U zadnjoj minuti prvoga poluvremena Mijajlo Marsenić dobiva isključenje, a Norvežani priliku za izjednačenje (17:17) s kojim i odlaze na pauzu.

Cupara je otvorio drugo poluvrijeme šestom obranom, a onda i Beljanski pogotkom za prvo srpsko vodstvo u drugom dijelu, no srpski napad tu staje, Jovanović dobiva isključenje, a Norveška odlazi na +3 (18:21). Srpska se igra polako raspada, što je vidljivo i u 39. minuti kad Norveška pogotkom Kristiana Bjornsena prvi put ima pet pogodaka prednosti (19:24). U 47. minuti Srbija radi grešku u napadu, što Goran Johannessen kažnjava kontrom i pogotkom za 23:28. U nastavku norveška prednost samo raste (+7). Cupara minutu i pol prije kraja susreta brani norvešku kontru, lopta se odbija, ali je Đukić hvata. U zadnjim sekundama Jovanović ide u kontru, no spetljao se i ne uspijeva uputiti udarac prema golu. Utakmica završava rezultatom 27:32. Sagosen i Bjornsen predvodili su norveški napad s osam postignutih pogodaka, a Bergerud je obranio 13 udaraca. Kod Srbije je Cupara upisao 14 obrana.

‘Bila je teška utakmica i Srbija je igrala jako dobro. Imali smo dosta problema u prvom dijelu, ali vratili smo se jači u drugom. Veselimo se utakmici sa Hrvatskom, bit će to važan susret’, izjavio je norveški izbornik Christian Berge.

‘Borili smo se cijelo prvo poluvrijeme, skupili snagu da pokažemo kvalitetu, ali vjerujem da je Norveška bila bolja večeras, posebno u drugom dijelu. To je rukomet, igra se svih 60 minuta i svašta se može dogoditi’, izjavio je Žarko Šešum nakon utakmice.