24/01/2018

Fenomenalni Saldatsenka i Pukhouski za oproštaj od prvenstva

IZVJEŠTAJ SKUPINE I: Bjelorusija očitala rukometnu lekciju Srbiji, susret zatvorila rezultatom 27:32

Četvrti dan odigravanja skupine I u Zagrebu otvorile su Bjelorusija i Srbija. Ovo je bila utakmica autsajdera, onih s najmanje bodova u skupini I i bez imalo šanse za prolaz dalje. Ove su momčadi u zagrebačkoj Areni odigrale susret bez imalo neizvjesnosti, s vrlo sporom loptom i puno postignutih pogodaka. Bjelorusija je od početka susreta preuzela inicijativu te je svih 60 minuta vodila i nije dala previše manevarskog prostora reprezentaciji Srbije. Zahvaljujući ponajprije svome vrataru Viachaslauu Saldatsenku, koji je proglašen i igračem utakmice, Bjelorusija je u nekim trenutcima imala i šest pogodaka prednosti, a susret je zatvorila rezultatom 27:32 (11:16).

Bjelorusija je otvorila utakmicu pogotkom Barysa Pukhouskog za 1:0 koji je u narednim minutama postao najbolji strijelac svoje momčadi. Lopta je išla vrlo sporo i prvih osam minuta igralo se gol za gol. Artsem Karalek hvata odbijenu loptu i zabija za +2 (3:5), što je prva veća bjeloruska prednost na susretu. U 11. minuti Bjelorusi stvaraju veću prednost i odlaze na +4 (4:8). Zatim je uslijedio jedan period bez pogodaka s obje strane koji je zaustavio Pukhouski svojim četvrtim zgoditkom (5:10). Darko Đukić u idućem je napadu u letu uspio uhvatiti loptu i u padu zabio atraktivno s krila za 6:10. Bjelorusija u idućim minutama suvereno čuva svoju prednost, a četiri minute prije kraja poluvremena odlazi na čak +6 (9:15). Minutu i pol prije kraja prvoga poluvremena Pukhouski zabija sa sedam metara, a na srpskoj strani ni Vujić ni Beljanski ne uspijevaju zabiti. Igrači na poluvrijeme odlaze s rezultatom 11:16.

Srbi su krenuli borbenije u drugih 30 minuta utakmice te su stigli na tri pogotka zaostatka (14:17), no tu su i stali. U 40. minuti Petar Nenadić ide u kontru, ali Saldatsenka mu brani. Pet minuta kasnije Saldatsenka se ponovno dokazuje na golu dvama uzastopnim obranama. U daljnjem tijeku susreta igra se gol za gol, bez imalo uzbuđenja i bilo je sigurno tko će odnijeti pobjedu. Bjeloruska reprezentacija čuva svoju prednost od 5-6 golova na susretu koji završava rezultatom 27:32. Saldatsenka je imao nevjerojatnih 20 obrana i 44 posto realizacije te uz Pukhouskog (9 golova) vodio svoju momčad do pobjede. Kod Srbije najviše se istaknuo Nenadić sa sedam zgoditaka iz deset pokušaja.