24/01/2018

Danci preko Makedonaca do svoje najveće pobjede na prvenstvu

IZVJEŠTAJ GRUPE II: Makedonka mladež izgubila od Danac istim rezultatom kao i od Španjolaca, 31:20

I to se dogodilo! Makedonija je na poluvrijeme u susretu s Dancima otišla s izjednačenim rezultatom 12:12. Susret je na kraju završio s 31:20 za Dance. Istim rezultatom izgubili su i u svom prvom susretu u grupi II protiv Španjolaca, 31:20. Makedonija je još jučer izgubila svaku mogućnost za kvalifikaciju u polufinale nakon poraza od Češke. Iz varaždinske grupe niti jedan od slavenskih naroda neće u polufinale, ni Makedonci, ni Česi, ni Slovenci. Dancima je još jučer bio osiguran prolazak.

Nastupili debitanti i zamjena za Lazarova

Danas su igrali neki novi makedonski klinci. U napadu debitanti Filip Taleski i Martin Velkovski, te Filip Kuzmanovski, kojemu je ovo tek drugo Europsko prvenstvo i lijevo krilo Goce Ojleski, čovjek iz drugog plana koji u sastav ušao nakon ozljede Kirila Lazarova. Na liniji je naravno bio neuništivi Stojanče Stoilov. U prvom su se djelu dobro držali. Drugi vratar Mitrevski obranio je 6/16, no do kraja susreta sa solidnih 33 posto pao je na 24 posto.

U prvom djelu Danac Lindberg nije ni ulazio, a u drugom je ušao kako bi si popravio statistiku i osjeti loptu. U drugom djelu odmarao se Mikkel Hansen koji je ušao na svega šest minuta, a zamijenio ga je dugi srednji vanjski, Mensah Larsen. Rene Toft Hansen nije dobio minutažu. Bila je to malo teža trening utakmica, pripremna utakmica za ono što ih čeka u petak.

Najveća danska pobjeda na EHF EURO 2018

U prvom se djelu koad Makedonije sve dobro funkcioniralo, a Dancima je trebalo vremena da osmisle taktiku za izvrsnu obranu, a samo su dva puta poveli s dva gola, u 11. i 16. minuti. No u drugo su doživjela potpuni gubitak koncentracije. Danci su tri puta napravili serije od 4-0. Sedam makedonskih izgubljenih lopti iz prvog djela pretvorilo se u 15,  Danci su ostali na simboličnih četiri. Igrač susreta bio je Nielsen Damgaard s čak 11 postignutih pogodaka (postotak efikasnosti 85) kojima je u drugom djelu predvodio Dansku do najveće pobjede na ovom Europskom prvenstvu. Kod Makedonaca to je bio Filip Kuzmanovski sa šest postignutih pogodaka.

Do sada su Danci zabilježili tek jedan poraz, i to onaj poraz iznenađenja od Češke. No tek ih čekaju najveće bitka. S druge strane Makedonci su pokazali da imaju mlade snage koje će ubuduće nositi Makedoniju u prvenstvima na međunarodnom nivou.

‘Bilo je teško usredotočiti se danas, posebno jer se sve znalo nakon prve utakmice, ali na kraju moramo biti zadovoljni sa igrom i prvim mjestom. Drugo poluvrijeme bilo je bolje od prvog’, izjavilo je dansko desno krilo Lasse Svan.